NEOSTRATA Resurface Ενυδατική Κρέμα Λαιμού Ημέρας 40gr
Για πιο λεία και απαλή επιδερμίδα, μέσω καθημερινής στοχευμένης απολέπισης
Επανορθωτική κρέμα προσώπου με πρεβιοτικά που συμβάλλουν στην εξισορρόπηση του μικροβιώματος της επιδερμίδας.
Επανορθωτική κρέμα προσώπου με πρεβιοτικά πουσυμβάλλουν στην εξισορρόπηση του μικροβιώματος της επιδερμίδας.
Η εξειδικευμένη δράση της, προστατεύει από ξηρότητα, ερεθισμούς και το οξειδωτικό στρες.Παράλληλα, ενισχύει το δερματικό φραγμό και επαναφέρει την ισορροπία στην επιδερμίδα.
Χαρακτηριστικά:
Δράσεις:
Εξισορρόπηση του μικροβιώματος της επιδερμίδας:
Ο ισχυρός πρεβιοτικός παράγοντας Biolin™, αποτελούμενος από συνδυασμό γλυκοολιγοσακχαριτών και ινουλίνης, ενισχύει την ανάπτυξη των ευεργετικών μικροοργανισμών του δέρματος, χωρίς να διεγείρει τους επιβλαβείς. Αποτελεί την ιδανική «τροφή» για το δέρμα καθώς είναι κλινικά αποδεδειγμένο ότι είναι ασφαλές για εφαρμογή σε ευαίσθητες και ατοπικές επιδερμίδες αλλά και για χρήση σε υποαλλεργικά προϊόντα.
Καταπραϋντική δράση και μείωση της ερυθρότητας:
Οι φυσικοί πολυσακχαρίτες από Ραμνόζη μειώνουν τις φλεγμονώδεις αντιδράσεις και πιθανούς ερεθισμούς που προέρχονται από την χρήση ρετινοειδών κατά την θεραπεία της ακμής, ενώ παράλληλα ενισχύουν την ελαστικότητα στην επιδερμίδα. Ο συνδυασμός με τον Ελαιοδιαλυτό εστέρα Glycyrrhetinic Acid, προσφέρει άμεση καταπράυνση από ερεθισμούς και μείωση της ερυθρότητας.
Αντιγηραντική δράση και ενίσχυση της ελαστικότητας:
Ο παράγοντας Εctoin συμβάλλει στην επανόρθωση του δερματικού φραγμού και προστατεύει από το οξειδωτικό στρες.
Αποτελέσματα:
Οδηγίες χρήσης:
Συστατικά:
Aqua, Neopentyl Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Coco Caprylate/Caprate, Dicaprylyl Ether, Propanediol, Cetearyl Glucoside, Inulin, Sorbitan Olivate, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Hydrogenated Ethylhexyl Olivate, Ricinus Communis Seed Oil, Cetearyl Alcohol, Parfum, Triethyl Citrate, Ectoin, Glyceryl Stearate Citrate, Brassica Campestris/Aleurites Fordi Oil Copolymer, Alpha-Glucan Oligosaccharide, Stearyl Glycyrrhetinate, Bisabolol, Caprylyl Glycol, Tocopherol, Phytosterols, Helianthus Annuus Seed Oil, Allantoin, Biosaccharide Gum-2, Phenoxyethanol, Benzoic Acid, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Citric Acid.
Εξειδικευμένο σύστημα αποδέσμευσης ενεργών συστατικών της Neostrata και ιδανικό pH για απαλή και ταυτόχρονα αποτελεσματική διείσδυση στο δέρμα
Ενδείκνυται για αφυδατωμένη, θαμπή επιδερμίδα με λεπτές γραμμές, ρυτίδες και χαλάρωση
Για υπεραντιδραστική και ευαίσθητη επιδερμίδα με τάση επίμονης ερυθρότητας
Βελτιώνει τις δυσχρωμίες και ρυθμίζει τους δείκτες του λιπαρού με τάση ακμής δέρματος μειώνοντας την υπερβολική λιπαρότητα
Αναζωογονεί την επιδερμίδα και τη διάθεση, με αιθέρια έλαια τζίντζερ, λεμόνι και τριαντάφυλλο
Παρακαλούμε συνδεθείτε πρώτα.
Είσοδος
Δημιουργήστε ένα δωρεάν λογαριασμό για να αποθηκεύσετε τα αγαπημένα σας στοιχεία.
ΕίσοδοςΔημιουργήστε ένα δωρεάν λογαριασμό για να χρησιμοποιήσετε τις λίστες επιθυμιών.
Είσοδος